Wait
DEKORASYON

Mutfaklarda Fonksiyonel Dokunuşlar

Bu yazımızda, başlıca çalışma alanlarından biri olması ve fazla vakit geçirilen bir mekan olması nedeniyle evin en önemli bölümü, 'mutfak'tan bahsedeceğiz.

Günümüzde, değişen ekonomik ve sosyal statüler sebebiyle aileler evde geçirdikleri zamanı daha ‘kaliteli’ kullanmak istemektedirler. Evde tüm mekanların fonksiyonel olmasının yanı sıra özellikle mutfak bir çok eylem barındırdığından; tüm işler en az enerji ve en kısa zamanda gerçekleşmesi için düzen içinde konumlandırılması gerekmektedir.

Fonksiyonel bir mutfak için öncelikle kullanıcı ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu doğrultuda modüllerin doğru şekilde tasarlanması gerekmektedir. Mutfağı kimlerin kullanacağı, kullanıcı bu mutfağı ne zaman ve nasıl kullanıyor soruları sorulmalıdır. Örneğin; kimi ailelerde büyük davetler verildiğinden oldukça yemek pişirilen bir alanken; kimi ailelerde sadece yemek ısıtılan bir mekan olarak kullanılmaktadır. Aynı doğrultuda kimi evlerde, ailenin yaşayış biçimine göre, mutfak toplanma mekanı, sohbet edilen, televizyon izlenen bir mekan olarak kullanılırken kimi ailelerde ise sadece kahvaltı yapılan mekanlardır. Bu yaşayış biçimleri ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak mutfak tasarımı yapılmalıdır.

Yaşayış biçimi ve ihtiyaçlar belirlendikten sonra, kullanıcın yemek yapma alışkanlığı, göz önünde bulundurulmalı. Mutfağında depolayacağı tabak-alet edevatlar belirlenmeli. Fonksiyonel mutfaklar için mutfak modüllerinde küçük dokunuşlar yapılabilir. Bu sayede,daha düzenli ve kolay kullanılabilecek mutfaklar ortaya çıkacaktır.

Dolap ve çekmece içi düzenleyiciler eklenebilir

Tezgah arasına raflar kullanılabilir,

Boy dolap içleri, raflar ve çekmecelerle düzenlenerek daha kullanışlı hale getirilebilir.

Projelerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak
veya 212 3 256783 (bloque) nolu telefondan satış ofisimize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER

Mesajınız başarı ile gönderilmiştir.

Dayan Yatırım İnşaat ve Turizm San. Tic. A.Ş.
Poligon Mah. Sarıyer Cad ABC Plaza No. 117 Kat 4
Sarıyer /İstanbul
Tel: +90 212 268 10 87

BiFollow