Wait
DEKORASYON

Bebek Odalarında Renk Kullanımı

Ailenize yeni bir birey katılıyor ve farklı bir heyecan içindesiniz. Hazırlıklara başladınız ve sıra bebeğinizin odasına geldi. Öncelikle genel konsepte karar vermek ve renk seçimi yapmak gerekiyor. Peki bebeğinizin odasının rengine nasıl karar verilmelisiniz?

Öncelikle, renklerin etkileri iyi bilinmeli ve odanın büyüklüğü, ışık alma durumu göz önünde tutulmalıdır. Kişisel zevklerinizde göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır. Renkler, duygularımızı etkilemektedir, her rengin farklı etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple, oda da yani bebekte nasıl bir etki yaratmak istenildiği önemlidir. Mavi, Yeşil , Turkuaz gibi soğuk renklerin sakinleştirici ve huzur verici etkisi varken; Kırmızı, Sarı, Turuncu gibi sıcak renklerin enerji ve canlandırıcı etkisi vardır.

Uzmanlara göre, canlı ve sıcak renk kullanımı, neşeli ve iyi hissedilmesini sağlar. Fakat, örneğin; sarı renk yoğun ve tek başına kullanıldığında tedirginlik hissettirme etkisine sahiptir. Oysa doğayı çağrıştıran mavi yeşil kombinasyonunun içinde kullanılan az miktarda sarı neşeli ve huzurlu hissettirir. Sevginin ve merhametin rengi olan pembe, yoğun- baskın tonu tek başına kullanıldığında heyecan ve hareketlilik hissi uyandırır. Diğer yandan yumuşak pembelerde oluşturulmuş oda veya yumuşak pembe ile yeşilin birlikte kullanılması ferahlık ve huzur etkisi verecektir. Bu sebeple kombinler önemlidir. Krem ve beyaz rengi, aydınlık ve nötr bir renk olması bakımından sık tercih edilmektedir. Son zamanlarda trend olan gri bebek odaları, bebekler için fazla maskülen bir havada kalırken, istenilen her renk perde, halı ve küçük aksesuarla uyum sağladığından tercih sebebidir.

Renklerin kombini yada aynı rengin farklı tonlarının kullanımı bebeklerde farklı etkiler bırakmaktadır. Aşırı parlak renkler; huzursuzluk etkisi yaratırken, aşırı koyu renkler ise üzüntü hissi verir. Hangi renk seçilecek olursa mutlaka açık tonları veya pastel tonlar tercih edilmelidir.

Projelerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak
veya 212 3 256783 (bloque) nolu telefondan satış ofisimize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER

Mesajınız başarı ile gönderilmiştir.

Dayan Yatırım İnşaat ve Turizm San. Tic. A.Ş.
Poligon Mah. Sarıyer Cad ABC Plaza No. 117 Kat 4
Sarıyer /İstanbul
Tel: +90 212 268 10 87

BiFollow